Čínska medicína

Čínska bylinná medicína je jedna z veľkých rastlinných systémov na svete, s neporušenou tradíciou siahajúcou až do 3. storočia pred naším letopočtom. Napriek tomu po celú svoju históriu sa neustále vyvíjal v odozve na meniace sa klinické stavy.Tento proces pokračuje dnes s rozvojom modernej lekárskej diagnostickej techniky a znalostí.

Pretože jeho systematický prístup a klinická účinnosť má po celé stáročia veľmi veľký vplyv na teóriu a prax medicíny na východe nedávno rástla rýchlo na popularite aj na Západe. Čínska medicína ešte tvorí hlavnú súčasť poskytovania zdravotnej starostlivosti v Číne  a je poskytovaná v štátnych nemocniciach pozdĺž západnej medicíny.

Čínska medicína zahŕňa všetky orientálne tradície vychádzajúce z juhovýchodnej Ázie, ktoré majú svoj pôvod v Číne. Praktici môžu pracovať v rámci tradície, ktorá pochádza z Japonska, Vietnamu, Taiwan a Kórei. Jedná sa o kompletný zdravotnícky systém, ktorý je schopný zaobchádzať s veľmi širokým rozsahom podmienok. Obsahuje bylinné terapie, akupunktúru, diétne terapie a cvičenia na dýchanie a pohyb (tai chi a Qi Gong).

Pridaj komentár

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>